Už jste slyšeli o očistné síle kurkuminu?

Kurkuma - kurkumin

Co je kurkuma?

Kurkuma je podobná zázvoru, a je jednou z nejužitečnějších bylin na naší planetě. V tradiční čínské medicíně jsou známy účinky již tisíce let. Kurkuma a její složka kurkumin vykazuje léčebné, preventivní účinky u množství nemocí jak akutních, tak chronických. Kurkuma obsahuje přírodní látku, tak chytrou, že dokáže v těle odlišit rakovinovou buňku od zdravé. Je tak silná, že může zastavit škodlivé chemické procesy a vznik rakoviny potlačit už v jejím začátku. A je dostupná pro každého.

Pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu, brání vzniku trombozy a infarktu. Zlepšuje trávení a podporuje žaludeční činnost. Zabraňuje vzniku šedého zákalu.

Pepř v kombinaci s kurkumou

Kurkumin podaný samostatně se špatně vstřebává a tělo využije pouze jeho malou část. Řešením je podávat ho s piperinem z černého pepře. Směs si můžete připravit i doma smícháním práškové kurkumy a přidáním mletého černého pepře. Protože kurkumin je zároveň rozpustný v tucích, zkuste ho konzumovat spolu se zdravými tuky jako jsou kokosový olej, avokádo a ghí.

black-pepper-1

Jak zařadit více kurkumy do jídelníčku?

  • Okořeňte pokrmy z rýže
  • Přidejte k míchaným vajíčkům
  • Použijte k červené nebo žluté čočce
  • Čaj z kurkumy
  • Banánovo / zázvorový koktejl - smíchejte banán s mletým zázvorem, medem, citronovou štávou, a dvěmi lžičky kurkumové pasty. Přidejte špetku černého pepře a přidejte mandlové mléko a celou směs rozmixujte.

Kapky joalis

Kapky Joalis Jedná se o preparáty, jejichž hlavní předností je zpracování pomocí informační technologie, která optimalizuje lidský organismus. Z čeho se skládají? Jsou to doplňky

Celý článek »